Ako vytvoriť zarábajúci blog

Vytvorenie zarábajúceho blogu je však často behom na dlhé trate ak neviete čo a ako. Avšak každý blog dokáže pri správnom postupe zarobiť aspoň na svoju prevádzku. A keď máte chuť a čas nielen na to.

Vytvorenie zarábajúceho blogu je však často behom na dlhé trate ak neviete čo a ako. Avšak každý blog dokáže pri správnom postupe zarobiť aspoň na svoju prevádzku. A keď máte chuť a čas nielen na to.
Moje prvé stránky napríklad začali na seba zarábať až rok po vytvorení, takže bez dostatočnej chuti a nasadenia písať príspevky sa do toho ani nepúštajte.

Ako si vytvoriť blog
Krok za krokom

Prvým krokom je vybranie si témy blogu. Blogujte o niečom čo aspoň okrajovo zahŕňa vaše záujmy a o čom máte nejaký prehľad. Nie je nič horšie ako komentáre o nekompetentnosti a vyhorenie blogu po pár príspevkoch.

Zaregistrujte si vhodnú doménu, a pripravte si pár článkov. Netreba sa náhliť, osobne s písaním príspevkov na blog počkám a radšej čítam príbuzné blogy (istá forma lenivosti).

Dôležité je ak začnete písať, neprestávať (napríklad jedna z podmienok PayPerPost pre prijatie do programu je napísanie 20 článkov v pribehu 90 dní).

Nainštalujte si WordPress (na mnohých hostingoch je to záležitosť pár kliknutí) a vyberte si vhodnú a profesionálne vyzerajúcu tému a nainštalujte pár pluginov. Dôležitých je aj pár úprav.

Ak je blog online, zháňajte spätné odkazy. Ak máte čo povedať, komentujte zmysluplne s uvedením adresy blogu. Návštevnosť z komentárov z tématicky príbuzných blogov je skvelým spôsobom ako spropagovať vlastný blog u konkurencie rýchlo a bezbolestne. Zabudnite na spamovanie a bezobsažné komentáre. Ak existuje fórum v tématickom okruhu blogu, zapojte sa. A nezabudnite na spätný link na blog vo svojom podpise. Dôležitou úlohou je získať Pagerank. Aj keď to číslo na Google toolbare prakticky pre úspech blogu nič neznamená, je to však jedno z najdôležitejších ocenení blogu v očiach Text Link Ads či PayPerPost.

Pagerank teda otvára pre blog úplne nové možnosti, nezávisle od návštevnosti.

Ako vytvoriť zarábajúci blog

1) Píšte o tom čo aspoň trochu ovládate.
2) Píšte anglicky, veľa čítajte a vo svojom prejave sa zdokonaľujte.
3) Získajte na stránky PageRank.
4) Držte sa témy (neplatí na platené recenzie)
5) Prihláste sa do Text Link Ads a PayPerPost. ReviewMe je trošku elitnejšie a Váš blog nemusí prejsť výberom. Podmienkou je Pagerank, potom už nič nestojí v ceste.
6) Nepchajte na stránku Adsense. Žiadna návštevnosť=žiadny príjem z Adsense. Radšej skúste nájsť affiliate program, ktorý sa hodí na Váš blog a napíšte o programe recenziu. Výsledky sú neporovanteľné.

4 Comments

Skvelý článok!
Aj ja začínam s blogovaním. Zatiaľ som využil službu z http://www.blogger.com, kde sa bez znalostí programovania resp. iných editorov dá písať vlastný blog.
Chcem sa opýtať:
1. ak chcem tvoriť skutočne úspešný blog, je možné to urobiť aj prostredníctvom takýchto stránok resp. služieb?
2. ak chcem prevádzkovať web-blog aj v SK aj EN jazyku, ako je to možné urobiť? Či len pracne prekladať SK stránku do EN verzie?

Ďakujem

Pridaj komentár