Ako sa stať milionárom v 21 rokoch

Alex Tew bol obyčajným anglickým študentom, ktorý túžil po peniazoch na financovanie svojho života a nákladného štúdia na univerzite. Čo stálo za jednoduchým nápadom, ktorý mu za štyri mesiace priniesol titul milionár. Pixely.

Nápad sa zrodil v rámci jeho pravidelného nočného brainstormingu podmieneného nedostatkom rovnakých ponožiek. S otázkou „Ako sa stanem milionárom“ prišiel na nápad miliónovej stránky.
V rámci nej bude predávať pixely, teda jednotky zobrazovania ako reklamu za cenu 1 dolár za pixel. Plocha celej stránky 1000×1000 pixelov bola rozdelená na štvorce 10×10 pixelov, ktorý sa každý predával za 100 dolárov.

Efekt snehovej gule

Za hosting a doménu zaplatil 50 libier a vďaka prvým nákupom pixelov od rodiny a kamarátov dokázal vydať za zarobené peniaze tlačovú správu. A stránka začala priťahovať pozornosť.

Ako som postupne na stránkach zarábal, viac a viac ľudí o nej rozprávalo a tým viac som zarobil.

Alex určite netušil aká neuveriteľná pozornosť sa naskytne jeho stránke. Po štyroch mesiacoch a 2000 spokojných zákazníkoch vrátane The Times či mobilného operátora Orange, bola stránka skoro vypredaná a jeho cieľ získať milión dolárov splnený. Posledné pixely boli predané na aukcii eBay za 38000 dolárov, čím sa jeho jednoduchý plán naplnil. Stal sa milionárom.

A čomu za to vďačí najviac? Paradoxne nápadu najať si public relations pracovníka v USA. Vďaka nemu a pár vydaným tlačovým správam strávil v USA týždeň plný poskytovania rozhovorov, pretože práve jeho príbeh zaujal stovky novinárov. Príbeh obyčajného študenta, ktorý vďaka jednému notesu na zapisovanie nápadov a nedostatku ponožiek prišiel na to, že peniaze sa dajú zarobiť teoreticky všade.

Už ste rozmýšľali ako získate svoj prvý milión?

3 Comments

Milliondollarhomepage byl jeden z nejjednodussich a nejoriginalnejsich napadu sveho casu. Kredit Alexovi za cely projekt a jeho propagaci. Penize urcite zaslouzene.

Taky je nutno nezapomenout, ze se tentyz clovek znovupokousi o podobny uspech s mirne pozmenenou ideou na webu http://www.pixelotto.com. Pravda mnozi namitnou, ze Pixelotto je propadak v porovnani s prvnim projektem, ovsem ja bych rek, ze i tam jiz dosahl vydelku (k dnesku asi $152.000) dosti slusneho.

Neco jsem take o Pixelottu napsal pred casem na mem webu v tomto clanku Pixelott: Dalsi milionova stranka trochu jinak mate li zajem o dalsi relevantni info.

Pridaj komentár