Ako má vyzerať fanpage na Facebooku?

Tak aby ste ju kedykoľvek mohli zameniť za vlastnú stránku.

Pamätáte sa ešte ako v roku 2007 napadli hackeri stránky sme.sk? Jedna z najnavštevovanejších stránok slovenského internetu ostala na dve a pol hodiny úplne nedostupná a redaktori museli vydávať správy prostredníctvom služby blogger.com.

Dnes by sme.sk mohli hackeri pokojne vyradiť na pár hodín – nahradila by ho aktívna komunita vyše 40 000 fanúšiko v na facebooku. Tí sú získaní organicky, teda sú naozajstnými fanúšikmi značky. Na fanúšikovskej stránke nájdete anotácie na najlepšie/najzaujímavejšie stránky a čo je hlavné nie sú pridávané automaticky, ale s väčšinou výborným doprovodným textom, ktorý vás prinúti kliknúť. Samozrejme, nie je to plnohodnotná náhrada za web, keďže linky smerujú na samotný web, ale v prípade núdze by sa s tým už dalo niečo robiť.

Taktiku zámeny vlastnej stránky za užívateľsky generovaný obsah sme už predsa videli – skittles kedysi nahradil svoje stránky výsledkami z Wikipedie, Youtube, či Twitteru (dnes to už neplatí), či stránky agentúry Modernista.

Podobne by ste už nenašli stránky obľúbených ochutených vôd VitaminWater, súčasti koncernu Coca Cola. Tie sú dnes presmerované na facebook page so skoro dvoma miliónmi fanúšikov. Poznáte nejaký slovenský príklad využitia facebookovej stránky namiesto štandardnej?

1 Comment

Pridaj komentár