Marek Bakajsa (o mne)

Študoval som na Univerzite Komenského – Fakultu sociálnych a ekonomických vied, odbor Európske štúdiá a medzinárodné vzťahy – niektoré z mojich prác nájdete aj na tomto blogu.
Štúdium na prestalo baviť po troch rokoch a tak som ešte v priebehu štúdia som začal pracovať v tom čo ma najviac zaujímalo. V internetovom marketingu.

Posledných pár rokov sa intenzívne zaoberám internetom. Začínal som pri vlastných projektoch, kde som si postupne uvedomoval silu google a zbieral skúsenosti napríklad z optimalizácie pre vyhľadávače.
Neskôr som ich zúžitkoval v spoločnosti Muziker – jednom z najväčších internetových obchodov na Slovensku, kde som začínal ako špecialista na internet. Mal som na starosti všetko čo od optimalizácie pre vyhľadávače, manažovanie PPC kampaní, až po prípravu social media stratégie. Takisto som bol zodpovedný za prípravu nových, inovatívnych projektov.

V čase, keď boli sociálne siete na svete v plienkach a na Slovensku len málokto tušil o Facebooku sme ako prví na slovenskom internete spustili hudobný komunitný web mkmb.sk, či hudobnú encyklopédiu na báze wikipedie – muzipedia.sk. Neskôr som pracoval ako social media specialist v PR agentúre Neopublic Porter Novelli – so zameraním na monitoring sociálnych sietí a blogov, manažovanie reputácie na internete a ako podpora online projektov.

Spolupracoval som na viacerých úspešnýách projektoch agentúry – uvedenie iPhone spoločnosťou T-Mobile, Karta a čítačka od Tatra banky, social media kampane pre spoločnosť LG, či Microsoft a nových ponukách pre klientov.
Takisto som bol súčasťou celosvetového programu digitálnych ambasádorov siete Porter Novelli, ktorí mali zaviesť digitálne praktiky aj medzi ostatných ne-digitálnych kolegov. To zahŕňalo školenia pre kolegov, vytváranie príručiek, prípadových štúdií, či spoluprácu na zahraničných projektoch.

Rozumiem sa technológiám, mám na svedomí viacero webov a internetových projektov a blogujem. Momentálne som na voľnej nohe a venujem sa primárne vlastným projektom zameraným hlavne na cestovanie, či e-commerce – od marketingu, cez copywriting, až po developovanie.

Moje projekty

tripo.sk |

pariz.sk | newyorkcity.sk | beehive.sk | nymag.cz | pickle.sk

Embuck – Záujmy

Hudba, filmy, architektúra, blogy, sociálne médiá, virálny marketing, dizajn, PR, guerilla marketing, email marketing, search engine marketing.