7 možností ako zarábať s blogom

Metódy zarábania na blogu sú závislé od typu blogu a tiež od zloženia Vašich čitateľov. Pre blog neexistuje jediná správna cesta, najdôležitejšou úlohou je pršeto skúšať nové veci, sledovať štatistiky a hlavne nepreháňať to so snahou o speňaženie, pretože najdôležitejší sú predsa čitatelia, bez nich by blogy neexistovali.
V nasledujúcom zozname sa nachádzajú moje najobľúbenejšie možnosti zarábania na blogu, zoradené podľa úspešnosti a obľúbenosti.

1) Affiliate programy – Affiliate programy prinášajú z oblasti zarábania na internete asi najväčšie riziko. Dostanete zaplatené až za nákup, či za prevedenú akciu na stránke inzerenta. Za poskytnutie reklamného priestoru teda nedostávate ani korunu. Najlepší prístup pri blogovaní je často napísať recenziu o výhodách či nevýhodách toho ktorého produktu, pri ktorom sa dá použiť affiliate program. V každej oblasti existuje affiliate systém, dobrým príkladom je celá affiliate sieť Commision Junction alebo affiliate program s ponukami z eBay – AuctionAds .

2) Recenzie Programy ponúkajúce priestor blogov pre recenzie rôznych produktov. K najznámejším patria ReviewMe či PayPerPost, ktoré sú podrobnejšie popísané v článku o možnosti zarábania v týchto programoch. Ak sa Vám chce písať, máte na svojich stránkach Pagerank a pritom veľa voľného času, môže Vám hlavne PPP priniesť stovky dolárov mesačne, avšak za cenu hodnovernosti blogu.

3) Reklamné siete Stovky rôznych reklamných sietí len čakajú na možnosť objaviť Váš blog. Pri výbere si môžete vybrať a otestovať množstvo rôznych aj slovenských reklamných sietí, keďže nedávno sa aj Etarget otvoril pre menšie stránky. Z anglických to môže byť Adbrite, Bidvertiser, či stovky ďalších.

4) Google AdSense – Adsense je po príchode na slovenský trh jednou z najpopulárnejších a často len jedinou používanou formou zarábania na blogoch. Pritom spoliehať sa na len na jeden zdroj príjmu je často najväčšou chybou pri zarábaní na internete. AdSense býva dobrým základom, aj keď na slovenských blogoch je problém získať dostatočný traffic od ktorého sa hlavne odvíjajú príjmy.

5) Grafické bannery – Grafické bannery sú v poslednej dobe zaznávanou formou reklamy, avšak netreba zabúdať na úlohu bannerov napríklad pri budovaní značky. Správne zacielená bannerová kampaň dokáže skvelo zapôsobiť a ak je Váš blog vysoko zacielený, môže byť ponúknutie Top spotu pre bannerovú reklamu dobrým spôsobom ako speňažiť svoj blog.

6) Text Link Ads TLA je pre zacielené stránky jednou z najlepších možností ako speňažiť internetovú prítomnosť. Čím viac Váš blog trpí hľadaním si jednej témy, tým je preň ťažšie nájsť potencionálnych inzerentov u TLA. Vysoko zacielené blogy v konkurenčnej oblasti nemajú problém si nájsť inzerentov bez rozdielu jazyka. Najlepšie na TLA je úplná automatizácia Vášho príjmu, stačí len čakať na inzerentov. Nevýhoda je 50 percentná provízia pre Text Link Ads.

7) Súkromné reklamy Vrchol pyramídy zarábania na internete tvoria súkromné reklamy. Pri súkromných reklamách neexistuje medzi inzerentom a blogom žiadny prostredník, teda odpadá provízia a Váš príjem je najvyšší. Často súkromné reklamy prekonajú príjem z ostatných možností a teda vždy musí existovať cesta ako Vás môže potencionálny inzerent kontaktovať. Nezabúdajte teda na kontaktnú stránku a zlým nápadom nie je aj vytvorenie špeciálnej stránky Inzerujte na blogu.

A ktoré sú Vaše?

8 Comments

[…] Po splnení týchto troch podmienok- návštevnosti, relevantnosti reklám a ich vhodnom umiestnení by mala vaša stránka s Adsense aspoň čo-to zarábať. Ak stále neviete, či sa reklamy Adsense na vašich stránkach oplatia, jednoducho to vyskúšajte. Po mesiaci používania sa môžete rozhodnúť, či vám zárobky s týmto systémom stoja za priestor na vašej stránke, alebo ju skúsite speňažiť nejakým iným spôsobom. O tom, aké ďalšie spôsoby zarábania s blogom existujú (ale v podstate platia aj pre klasické stránky) napísal zaujímavý článok Embuck. […]

ahooj, ja som si vytvorila blog a chcela by som s ním aj dačo zarobiť a absolúne nechápem čo tu je písané… mohol by mi prosím niekto vysvetliť jeden najefektívnejčí spôsob a poslať na mail? Ďakujem… aj sa podarí tak určite, aj keď ešte nvm ako, oplatím. 😀

Mám blog s návštevnosťou 500UIP / den. Mal som tam adwords a mesačne mi to hodilo tak 30€. Teraz ked napíšem take dva články o nejakom produkte a pripojím link na produkt (Teraz velmi letia LED produkty) tak výnosy z affil su niekolko nasobne vačšie ako s nejakým adwords ktoré mi len zaberalo miesto na webe. Používam affil u http://polovicneceny.sk/partnersky-program a poskytuju provizie do 14%
Len škoda že nemáju aj parfemy, potreboval by som aj na to nejaky affil lebo mám jeden web venujúci sa Vonam a mylsím si že by sa dal celkom dobre monetizovať

Pridaj komentár