Zlaté stránky 3D: Prvá augmented reality aplikácia na Slovensku?

By 11. septembra 2009Web & Technológie

vstupte-do-rozsirenej-realityHitom posledných dní je tzv. rozšírená realita (augmented reality). Rozšírená realita je doplnením skutočného obrazu o umelo doplnené informácie – napríklad keď vám aplikácia pre iPhone ukáže kde je najbližšie metro, či reštaurácia. A ako je na tom s využívaním rozšírenej reality Slovensko?
Zdá sa že aj my máme prvú utajenú lastovičku.

Nové Zlaté stránky totiž začali poskytovať službu podobnú StreetView od Google. Zlaté stránky 3D zatiaľ pokrývajú len 4 slovenské mestá, a v každom z nich len zopár ulíc. Pekná funkcionalita, ktorá však po rozšírení pokrytia môže priniesť Zlatým stránkam na internete budúcnosť.
Okrem interaktívnej panorámy totiž ponúka aj položku Vstúpte do, kde je miesto pre blízke podniky, pamiatky, informácie o nich.

Budete sa môcť prejsť ulicami Bratislavy a zároveň navštíviť podniky v blízkosti vašej cesty. Možnosti využitia takejto aplikácie sú naozaj neobmedzené, od jedálnych lístkov, ktoré budú na vás vyskakovať pri ceste okolo, až po akciové kupóny, ktoré vám obchod môže poslať ak pôjdete okolo (samozrejme, len ak bude aplikácia mobilná).

Bude zaujímavé sledovať, či sa Zlaté stránky chopia príležitosti, alebo bude ich 3D experiment len slepou uličkou.
Výborný článok o rozšírenej realite napísal Patrik Zandl pre Lupa.cz.

6 komentárov

Leave a Reply