Superfeed: Slovenské blogy naživo

By 7. augusta 2009Web & Technológie

Keď som rozmýšľal o možných funkcionalitách katalógu blogov blogosfera.sk chcel som aby bol niečím výnimočný. Nielen suché katalogizovanie blogov, však s dátami sa dajú robiť zaujímavé veci. Napríklad sledovať o čom to všetci píšu.

Weblogy.sk zdá sa spia dlhodobým spánkom a ich aktualizácia tiež viazne. Často na nich nie je čo čítať, keďže sú obmedzené len na technologické blogy.
superfeed-preview
Aj preto blogosfera.sk obsahuje superfeed (ak má niekto nápad na vhodnejší názov, sem s ním) obsahujúci RSS feedy zo všetkých blogov, ktoré sú pridané do katalógu. Nielen technologické, ale aj osobné, či lifestyle blogy.
Denne pribúda približne 20 nových príspevkov, takže sa nemusíte báť o to, že nebude čo čítať.

Na čo sa dá využiť Superfeed
Superfeed umožňuje jednoducho sledovať témy o ktorých píšu blogeri, môžete načerpať inšpiráciu, či naopak hneď budete vedieť o čom už nemusíte písať.
Dlhodobejším cieľom je zo superfeedu vytvoriť nástroj na sledovanie tém typu Techmeme. Ak sa budú príspevky venovať jednej téme, budú pri sebe.

Toto je však naozaj dlhodobý cieľ, keďže prekryv tém je zatiaľ u blogerov v katalógu minimálny (príspevky radené podľa príbuznosti témy nájdete na hlavnej stránke ako Buzzmeter).
Čo však príde v najbližšom čase sú vizualizácie aktivity blogerov na Slovensku (vždy ma zarážalo prečo žiaden projekt na Slovensku nevyužíva skvelé Google graphs) – ukážku využitia môžete vidieť na jednotlivých profiloch blogov v blogosfere.

4 komentáre

 • Mona píše:

  Je to super nápad. Celkom sa mi páči tvoj štýl uvažovania. Prinášať na slovenskú scénu niečo, čo tu ešte nie je. Miesto toho, aby si kopíroval to, čo tu je už dlhodobo úspešne zabehnuté.

 • JamesM píše:

  Dobrý nápad.Ak by sa dalo skús tam dať tieto fukcie:
  1.Niečo ako piočítadlo klikov
  2.Možnosť ohodnotiť článok niečo na spôsob vybrali.sme.sk možnosť hlasovania

 • tiso píše:

  Hodilo by sa uvádzať okrem názvu článku i kto ho publikoval (+odkaz na profil/hlavnú stránky blogu)

 • rekpro píše:

  Projekt má veľký potenciál lebo prináša niečo nové, prošpešné. Držím palce v ďalšom pokračovaní…

Leave a Reply