Registrácia domény

By 10. decembra 2006Návody ako na to...

Nájdenie spoľahlivého registrátora domén nie je tak ľahkou úlohou ako by sa zdalo. Ponuka je veľká. Je veľa spoločností, ktoré ponúkajú registrovanie domén či už na Slovensku, alebo v Česku.

Ak porovnám služby českej spoločnosti a americkej Godaddy, víťazí jednoznačne Godaddy. Nie, žeby som bol s českým registrátorom nespokojný, ale rýchlosť, ponuka služieb, ceny, možnosti nastavenia, všetko hovorí v prospech Godaddy.

Ako príklad môže poslúžiť forma platenia. Svoju prvú doménu som zaplatil poštovou zloženkou!!!, prevod trval také dva týždne, boli s tým problémy, druhá doména už bola zaplatená internet bankingom, za medzinárodný prevod si v banke vyúčtovali 200 Sk.

S Godaddy, bola suma okamžite zaplatená cez paypal a doména online v priebehu pár minút… Proste nebývalý komfort na ktorý si asi u nás ešte chvíľu počkáme.

Určite sa nedájú porovnávať najvačší registrátor domén na svete a malá firma niekde z Česka, ale ak máte záujem o špičkové služby za najlepšie ceny, odporúčam Godaddy.

Cenovo sú ponuky, pri .com doméne na rovnakej úrovni 9,2 dolára za kus. Ale u Godaddy sa cena môže znížiť použitím tzv. Godaddy promo kódov, vďaka ktorým sa výsledná cena môže znížiť až o desiatky percent. A vďaka svojej veľkosti Vám môže ponúknuť nadštandardné služby, ako pri kúpe hostingu dáva 25 dolárový kupón na Adwords zdarma, čí .info doménu za dva doláre. Radosť nakupovať.

Leave a Reply