Predstavujem môj nový projekt New York City.sk

By 17. septembra 2009Web & Technológie

New York City.sk
Stránky vznikli pri mojej návšteve New Yorku. Čím viac som hľadal informácie o tomto meste, tým menej som ich v slovenčine našiel. Žiadne špecializované stránky, ktoré by sa venovali New Yorku na Slovensku neexistujú.
Aj preto vznikla newyorkcity.sk, aby zaplnila informačnú medzeru (a ešte pretože New York naozaj zbožňujem).

Stránky samotné bežia na WordPresse a vďaka viacerým skvelým pluginom napríklad viete, že vzdialenosť Empire State Building a Grand Central Terminal je 900 metrov. Google Maps vám na newyorkcity.sk ukážu každú pamiatku, vyhľadajú pri nej hotely v New Yorku a stránky vám odporučia aj nabližšie zastávky metra.

Na stránkach momentálne nájdete vyše 150 článkov, od atrakcií, cez parky, múzeá, mrakodrapy, až po pravdepodobne najmenší maják na svete – však si ich pozrite na mape.
Ak sa vám stránky páčia, môžete sa pripojiť medzi fanúšikov na Facebooku (zatiaľ 150 členov), či odoberať novinky o New Yorku prostredníctvom RSS.

8 komentárov

 • tiso píše:

  Pekné, užitočné, a vidno že to má hlavu i pätu. Len dva postrehy:
  To, že odkaz z fotiek v článku vedie na titulku je zámer, alebo je len niečo zle nastavené? Čakal by som odkaz na nejakú galériu (kľudne i cez greybox, i keď väčšinou tieto JS galérie nemám rád) s ďalšími fotkami.
  Chcelo by to zmeniť oddeľovač v title:
  New York City Hall | New York City.sk – Váš sprievodca New Yorkom
  prípadne sa ešte viac pohrať s tým textom.

 • mekelle píše:

  Skvele urobeny web. Na slovenske pomery je to nieco neobvykle:) Kazdu chvilu pribudne novy blog ao marketingu, o adsense, o html koderstve… Do NY zrejme tak skoro nepojdem, ale toto je web, ktory si rad pozriem, obsahovo aj vizualne sa mi paci. klobuk dolu nad odvedenou pracou aj z hladiska mnozstva clankov a spracovania google map!

 • mekelle píše:

  aby som len nechvalil: skus anglicke hlasky z WP pluginov poslovencit. to je vec, ktora na mna vzdy posobi rusivo, ked citam sk/cz blog a vidim hlasky:
  Leave a comment
  Your comment is awaiting moderation.
  Save and Share
  archive for September 2009

  Alebo mix:
  Leave your response!
  Pridaj svoj komentár k článku. Komentáre na tránkach newyorkcity.sk môžeš sledovať prostredníctvom RSS subscribe to these comments .

 • Mike píše:

  Súhlasím s mekellem, ale inak klobúk dole, newyorkcity.sk vyzerá naozaj veľmi dobre…s manželkou sa budúci rok isto do new yorku vyberieme, takže pridávam medzi obľúbené a jedného dňa začnem vo veľkom browsovať…:)

 • […] k New Yorku pozitívny vzťah. – Sám to na blogu napísal: „… New York naozaj zbožňujem“. Znamená to toľko, že ho to bude baviť aj pri […]

 • Berta píše:

  To si kedy stihol mily Embuck? Super je to, skoda ze take nieco nebolo pred mojou navstevou NYC, mozno by sme toho videli viac ako len Times Square:) A kedy bude sprievodca Banskou Bystricou?

 • okuin píše:

  New york je paradne mesto, bol som tam niekolkokrat, ale stale by som sa rad vratil, lebo som nestihol pozriet vsetko.. ucarovalo mi, to sa musi uznat..

 • Nika píše:

  ja sa chystam s priatelom na navsetu NY a ta stranka ma zaujala a urcite si z nej nieco zoberem…Dakujem 🙂

Leave a Reply