Aký by bol svet bez www?

By 15. decembra 2009Web & Technológie

www-svet
Nemyslím teraz svet bez internetu, ale svet bez prefixu www. V tomto svete totiž množstvo dôležitých stránok slovenského internetu nefunguje, pritom verzia s www funguje bez problémov. A o presmerovaní môžete v tomto svete len snívať.

V tomto svete si nezavoláte s tmobile.sk (t-mobile.sk však funguje), neviete že existujú U.S. Steel – usske.sk, či Slovnaft na doméne slovnaft.sk. Ani Digi TV – so slávnymi Digi kódmi, digi kódy.

Nedozvieme sa nič z tlačovej agentúry SR, tasr.sk totiž nefunguje, takisto ani komerčná obdoba sita.sk, pre niektorých ľudí však neexistencia Mcdonalds.sk môže znamenať hladovanie. Hanbou je aj nefungovanie stránok železníc – slovakrail.sk.
Stránky nefungujúce vo verzii bez prefixu www potom zbytočne užívateľa mätú a ten musí robiť ďalšie kroky, aby požadovaný obsah našiel.

Prefix www je pritom vo svete internetu momentálne horúca téma – to že je zbytočný hlása združenie http://no-www.org, na obranu vzniklo naopak http://yes-www.org a pre podporu extra www adries (www.www.domain.com) vznikla podporná stránka http://extra-www.org.

Ku ktorým sa pridáte vy?

8 komentárov

Leave a Reply